Altın Alış Satışı İşlemlerinden Nasıl Maksimum Kar Elde Edilir?

Ekonomide her gün değişen dengelerin, konunun uzmanı olmayan kişiler için anlamlandırılması zor olmaktadır. Altının neden arttığı, doların nereye gittiği, borsanın neden düştüğü konusunda fikir edinmek için uluslararası konjonktüre dikkat kesilmek gerekmektedir. Tüm bu gelişmeleri takip ederek altın alış satışı yapıp kar elde etmek mümkündür.

Altın, uluslararası piyasalarda ons bazında işlem görmektedir. Altının onsu ise dolar bazında piyasalarda değerlendirilmektedir. Bu nedenle altının gram fiyatı hem onsunun artıp azalmasına hem de dolar kurundaki azalış ya da artışa bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu durum da, ülkemiz gibi gelişmekte olan ülkeler için altın fiyatlarında maksimum esnekliğe sebep olmaktadır. Zira ülkemizde dolar kurunda ani hareketler görülebilmektedir.

Altın Alış Satışı Nasıl Yapılmalı?

Altın alış satışı yaparak kar elde etmek isteyen vatandaşların ilk dikkat etmeleri gereken nokta uluslararası gelişmeler ve uluslararası piyasalardır. Dünyadaki en büyük ekonomi konumunda olan ABD, Çin ve AB topluluğu ile Rusya ile Japonya gibi başaltı ülkeler altın fiyatlarının belirlenmesinde önem arz etmektedirler.

Altın, ekonomik dengelerin uluslararası düzeyde aşırı oynak olduğu dönemlerde yatırımcı için güvenli liman konumundadır. Yani daha anlaşılabilir bir dille, dünyada işler iyi giderken, ticari olarak bir sıkıntı söz konusu değilken altın fiyatları düşer. Tersi durumda; siyasi ve ticari sıkıntılı süreçlerde altın fiyatları güvenli liman özelliğinden kaynaklı olarak yükselir. Bu da sıkıntılı süreçlerde altın yatırımcılarının kayıp bir yana, kazanç elde etmesine imkan tanır.

Vatandaş bunu iyi takip ederek altını düşerken almalı ve yükselirken satmalıdır. Düşüşte dip noktası iyi tespit edilmeli ve yükselişte de zirve noktası ön görülerek alış satış işlemleri bu seviyelerden yapılmaya çalışılmalıdır. Altın alış satışından maksimum kar elde etmenin diğer önemli noktası ise olabildiğince aracıları ortadan kaldırmak ve işçiliksiz saf altın satın almaktır. Bunun için bankaların altın hesapları idealdir. Altının gram fiyatının çok yakın seviyelerinden altın alış ve altın satış işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu sayede minimum aracılık ücreti ile altın alış satışından kar elde edilebilir.

Altın Alış Satışı İşlemlerinden Nasıl Maksimum Kar Elde Edilir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s