Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları


 Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

Elbette, kredi kartı kullanırken dikkat edilmediğinde kart sahibine büyük bedeller ödetebilir; fakat doğru kullanımla kredi kartlarının avantajlarından da faydalabilirsiniz. Peki, nedir bu avantajlar derseniz; şöyle sıralayalım.

1.Kullanım Kolaylığı:

ATM arama derdinden sizi kurtarabildiği gibi İnternet’ten alışveriş imkanı da sunuyor olması da büyük bir avantaj. Ayrıca cebinizde nakit para taşımak zorunda kalmazsınız.

2.Kayıt Tutabilme Özelliği:

Harcamalarınızın miktarını takip edebilirsiniz. Bu da sizin aşırıya kaçan bazı harcamalarınızın da fark edilmesi açısından oldukça faydalıdır.

3.Nakit Avans:

Nakite ihtiyaç duyduğunuz anda nakit avans özelliğini kullanarak, nakit para bulabilirsiniz. Böyle zor durumlarda nakit bulabilmekte önemli bir kolaylıktır. Fakat nakit avansın yüksek faizle alındığını unutmayıp aldığınız nakitin miktarına dikkat etmelisiniz.

4.Anlaşmalı Kurumlar:

Bankalar daha çok müşteri bulabilmek amacıyla pek çok kurumla anlaşma yapmaktadır. Uçak biletinden tutun, giyim, gıda ve dahi sanatsal her türlü avantajı zamanında yakalayabilirseniz indirimlerden ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

5.Garanti Sağlaması:

Alınan herhangi bir üründe sorun yaşarsanız ve elinizde fatura yoksa kredi kartı eksterisinden faydalanarak, mağduriyetinizi kolayca giderebilirsiniz.

6.30 Gün İçin Faizsiz Alışveriş:

Kredi kartı borcu ödenmediğinde faiz yaptırımına uğruyor olsak da 30 gün için faizsiz alışveriş yapmak da doğru şekilde. yapıldığında bir fırsata dahi dönüştürülebilir.

7.Bakiye Kaydırma:

Bankalar müşteri sizinle tanışmak amacıyla size uygun ve düşük faiz imkanları sunabilirler. Sizde hali hazırda duran kart borçlarınızı başka bi bankaya aktararak; ödeme kolaylığını arttırabilirsiniz. Böylelikle, daha az faiz ödemiş olursunuz.

8.Kuruş Biriktirmek:

Aslında kulağa biraz komik gelse de, gün içinde yapılan onlarca alışverişte ödediğimiz bir kaç kuruşun haftalar ve aylar geçtikçe birikmesi zannettiğinizden fazla tasarruf etmenizi sağlayabilir.

9.Harcadıkça Kazanmak:

Kimi bankalar, kart sahiplerine harcadıkları miktar üzerinden belli bir oranlarda puanlar hediye ediyorlar. Kredi kartı kullanımın yaygınlaştırmak için yapılan bu kampanyalar doğru kullanımla kart sahibine avantaj sağlayabilir.
Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s