Araç Alacaklara Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi Veriyor!


Gerek birikimi olan vatandaşlara ve gerekse krediye ihtiyaç duyan vatandaşlara cazip faiz oranları ile getiri olanağı sunan Aktif Bank N Kolay taşıt kredisi seçeneği ile araç almak isteyen kişilerin de yanında. Hem sıfır kilometre araç almak isteyen vatandaşlar, hem de ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi kapsamında nakit desteği elde edebilirler.

Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi kapsamında vatandaşlar sıfır kilometre araç sahibi olmak adına kredi çekebilecekleri gibi; 7 yaşına kadar olan araçlar için de kredi kullanabileceklerdir. Aktif Bank hem sıfır kilometre araç alımı için, hem de ikinci el araç alımı için 48 aya kadar vade olanağı sunmaktadır. Her iki şekilde taşıt alımı için de faiz oranları banka tarafından sabit tutulmuştur.

Faiz oranı, aracın ikinci el ya da sıfır kilometre olmasına göre değil; vatandaşın kredi geri ödemelerinde belirlediği faiz oranlarına göre değişmektedir. 24 Aya kadar olan vadeli taşıt kredisi için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 2,69 noktasındadır. 25 aydan 48 aya kadar olan vadeli taşıt kredisi kullanımlarında uygulanan faiz oranı ise aylık yüzde 2,74 seviyesine yükselmektedir.

Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi Hesaplama

Aktif Bank’ın N Kolay taşıt kredisi ürününden faydalanarak araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar 100 bin Türk Lirası’na kadar olan araçlar için araç değerinin yüzde 70’i oranında kredi kullanabileceklerdir. Araç değerinin 100 bin Türk Lirası’nı aştığı durumlarda ise; 100 bin Türk Lirası’nı aşan kısmın yüzde 50’si kredilendirilebilmektedir. Örneğin; kredi ile alınmak istenilen araç 80 bin TL değerinde ise, bu araç için 56 bin Türk Lirası (80*0,7) kredi kullanılabilecektir.

Aktif Bank N Kolay taşıt kredisi kullanarak 120 bin Türk Lirası değerinde araç almak isteyen vatandaş ise azami 80 bin Türk Lirası (100*0,7+20*0,5) kredi kullanabilecektir. Sıfır kilometre araçlar için proforma fatura bedelini esas alan banka, ikinci el araçlar için ise ekspertiz raporunu dikkate almaktadır.

Bankadan 25 bin Türk Lirası’nı 48 ay vadeli olarak almak isteyen vatandaş; geri ödemelerini her ay bin 42,68 Türk Lirası taksitler halinde yapacaktır. Kredi kullanımı esnasında 125 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecek olan vatandaşa kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 47,91 noktasında gerçekleşecektir.
Araç Alacaklara Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi Veriyor!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s