Garanti Bankası KOBİ Destek Kredisi


Bireysel kredi seçenekleri ile müşterilerinin yüzünü güldüren Garanti Bankası, KOBİ’lere özel kredi hizmeti de sunuyor. Garanti Bankası KOBİ destek kredisi ile esnafa, küçük ve orta ölçekli işletmelere finansman imkanı sağlamaktadır. Garanti Bankası’nın sunduğu bu fırsattan faydalanarak işletmeniz için finansman sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası KOBİ destek kredisi kapsamında uyguladığı faiz oranı aylık yüzde 3,05’tir. Faiz oranı kredi tutarı ve vade süresine göre farklılık göstermemektedir. Garanti KOBİ kredisi kapsamında 1ile 36 ay arası vade imkanı sunmaktadır. Esnafa destek kredisi uyarınca belirlenen maksimum vade süresi 36 aydır. Garanti KOBİ destek kredisi uyarınca kullanılan finansman geri ödemeleri aylık eşit taksitlerle yapılabilmektedir. Garanti Bankası KOBİ destek kredisi dahilinde finansman sağlamak isteyen müşteriler, Garanti şubelerinden başvuru yaptıkları takdirde, kullanabilecekleri minimum kredi tutarı 1.000 Türk Lirası’dır. Şubeden başvuru yapıldığında kullanabilecekleri maksimum meblağ ise belirlenmemiştir yani kredi üst limiti bulunmamaktadır. Garanti KOBİ destek kredisi dahilinde Garanti internet sitesi yahut Garanti Cep yolu ile başvuru yapıldığı takdirde, sağlanabilecek minimum finansman tutarı 1.000 Türk Lirası, maksimum ise 100 bin Türk Lirası’dır.

Garanti KOBİ destek kredisi dahilinde şahıs işletmesi olan KOBİ’ler internet yolu ile (Garanti internet, Garanti Cep vb.) başvuru yaparak finansman sağlayabilmektelerdir. Tüzel KOBİ müşterileri ve çiftçi belgesine sahip olan tarım sektöründe faaliyet gösteren müşteriler, söz konusu kredi ürünü için dijital yolla başvuru yapamazlar. Bu müşterilerin Garanti şubelerine giderek KOBİ destek kredisi başvuru yapmaları gerekmektedir.

Garanti Bankası KOBİ Destek Kredisi 50.000 TL Örnek Hesaplama

Garanti Bankası KOBİ destek kredisi koşullarından faydalanmak isteyen bir müşteri aylık yüzde 3,05 faiz oranından faydalanacaktır. Kredi ürünü kapsamında 50 bin Türk Lirası finansman sağlamak isteyen müşteri 36 ay vadede kredi geri ödemelerini tamamladığı takdirde aylık taksitleri 2 bin 359,91 Türk Lirası olacaktır. 50 bin Türk Lirası olarak kullanılan kredi 36 ay vade sonunda 84 bin 956,85 Türk Lirası olarak ödenecektir. Bahse konu kredi kullanımı için müşteriden BSMV dahil olmak üzere 840 Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edilecektir. Kredi tahsis bedeli söz konusu kredi ürünü kapsamında yüzde 1,6 oranında tahsil edilmektedir. BSMV oranı ise kredi tahsis bedelinin yüzde 5’i kadardır.
Garanti Bankası KOBİ Destek Kredisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s