Türkiye Finans Konut Finansmanı İle Hayallerinizdeki Eve Kavuşun


Kendi evinde oturmak herkesin hayali. Hayallerinizi süsleyen eve kavuşmak için daha fazla beklemenize gerek yok. Katılım bankacılığı sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Finans Katılım Bankası uygun kar oranları ile konut finansmanı sağlıyor. Türkiye Finans konut finansmanı ile dilediğiniz konuta sahip olabilir, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Türkiye Finans katılım bankacılığı esaslarına uygun olarak finansman sağlamaktadır. Yani konut finansmanına konu olan gayrimenkulü banka satın almakta ve istediğiniz vade ile size satmaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kapsamında artan taksitli mortgage, azalan taksitli mortgage finansmanı, ara ödemeli mortgage, değişken ödemeli mortgage finansmanı  ürünlerini de sunmaktadır. İstediğiniz, gelirinize uygun olan konut finansman ürününü seçerek taksitlerinizi rahat rahat ödeyebilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı Özellikleri

Türkiye Finans konut finansmanı kapsamında aylık yüzde 1,86’dan başlayan kar oranları uygulamaktadır. Söz konusu finansman ürünü dahilinde uygulanan kar oranları vade süresine göre farklılık göstermektedir. Finansman geri ödemeleri 12, 24 ya da 36 ay vadelerde yapılacaksa uygulanan kar oranı yüzde 1,86; 48 ve 60 ay vadede yapılacak ise aylık yüzde 1,88 kar oranı uygulanmaktadır. Türkiye Finans konut finansmanı koşullarından faydalanılarak kullanılan finansman geri ödemeleri 72 ya da 84 ay vadede yapılacaksa aylık yüzde 1,90 kar oranı; 96, 108 ve 120 ay vadelerde tamamlanacak ise aylık yüzde 1,92 kar oranından yararlanılabilecektir. Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı uyarınca azami vade süresi 120 ay olmakla birlikte, kullanılan finansman miktarına göre de farklılık gösterebilmektedir.

Türkiye Finans konut finansmanı dahilinde finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir. Dosya masrafı olarak da bilinen finansman tahsis bedeli kullanılan finansman tutarının binde 5’i oranındadır. Bunun yanı sıra müşteri, ipotek tesis bedeli, ekspertiz bedeli de ödemesi gerekmektedir.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Örnek Hesaplama

Bahse konu konut finansmanı kapsamında 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 1,90 kar oranından faydalanacaktır. Finansman taksitleri 2 bin 392,23 Türk Lirası şeklinde olup, vade sonunda da 200 bin 948,38 Türk Lirası ödenmiş olacaktır. Banka müşteriden 500 Türk Lirası finansman tahsis bedeli, 150 Türk Lirası ipotek tesis bedeli ve 611 Türk Lirası kadar ekspertiz ücreti tahsil edecektir.
Türkiye Finans Konut Finansmanı İle Hayallerinizdeki Eve Kavuşun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s