Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı Cazip Koşullarda Sunuluyor!


Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, yeterli birikime sahip olmadıklarında banka kredilerine başvurmak durumunda kalıyorlar. Bu noktada faiz hassasiyeti bulunan vatandaşlar, satın almak istedikleri konut için faizsiz finansman desteği edinmek isteyebiliyorlar. Ziraat Katılım Bankası faizsiz bankacılık kıstasları dahilinde sunduğu konut finansmanı ürünü ile bu vatandaşlarımıza nakit desteği sağlamaktadır. Üstelik Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı cazip koşullarda sunulmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı Kullanım Şartları

Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı ürünü, satın alınmak istenilen konut bedelinin yüzde 80’ine kadar sağlanabilmektedir. Konut bedelinin yüzde 20’si ev almak isteyen kişinin elinde nakit olarak bulunmak durumundadır. Ziraat Konut finansmanı ürünü dahilinde elde edilen nakdin geri ödemeleri 120 aya kadar vade ile yapılabilmektedir. Bankanın uygulayacağı kar payı oranı, müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre değişmektedir. Buna göre:

Ziraat Katılım Bankası’ndan konut finansmanı kullanmak isteyen bir vatandaş; geri ödemelerini 1 aydan 60 aya kadar olan yelpazede seçeceği bir zaman diliminde yapmak isterse aylık yüzde 2,75 kar payı oranına tabi olacaktır. 61 aydan 120 aya kadar vade ile alınan finansmanın geri ödemesinin yapılmasının talep edilmesi durumunda banka tarafından uygulanacak kar payı oranı aylık yüzde 2,80 noktasına çıkmaktadır.

Vatandaş, geri ödemelerini esnek ödeme planı belirleyerek yapabilecektir. Bunun yanı sıra; satın alınacak konuta banka tarafından ipotek tesis edileceği de unutulmamalıdır. Bankaya olan borcun geri ödemesi tamamlandığında, konut üzerindeki ipotek kaldırılabilecektir.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı Hesaplama Örneği

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı dahilinde 110 bin Türk Lirası finansman kullanan bir vatandaş, geri ödemelerini 120 ay vadede yapmak isterse, bu durumda her ay takribi 2 bin 990 Türk Lirası taksit ödemeleri gerçekleştirmek durumundadır. 10 yılın sonunda vatandaşın ödediği toplam ücret yaklaşık 360 bin Türk Lirası olacaktır.

Ziraat Katılım Bankası’ndan konut finansmanı edinecek vatandaş 118 Türk Lirası ipotek tesis bedelinin yanı sıra; kullanılan konut finansmanının binde 5’i oranında ipotek tesis bedeli ve konutun özelliğine göre değişecek meblağda konut ekspertiz ücreti de ödemek durumundadır. Bunun yanı sıra satın alınacak eve finansman vadesi boyunca DASK ve konut sigortası yaptırmak zaruri olup, bu ücretler de müşteri tarafından karşılanmak durumundadır. Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı başvuruları Ziraat Katılım Bankası şubelerine yapılabilmektedir.
Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı Cazip Koşullarda Sunuluyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s