Yapı Kredi Konut Kredisi İle Hayallerinizdeki Eve Sahip Olun


Kendi evim olsun, kira öder gibi ev sahibi olayım diyorsanız Yapı Kredi konut kredisi dahilinde finansman sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi konut kredisi ile hayallerinizi süsleyen eve sahip olabilir, kira ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Yapı Kredi konut kredisi başvurusu için bankanın şubelerine uğrayabileceğiniz gibi Yapı Kredi resmi internet sitesinden de başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi konut kredisi kapsamında krediye konu gayrimenkul değerinin yüzde 80’i kadarını finanse edebilmektedir. Yani maksimum sağlayabileceğiniz miktar satın almak istediğiniz konut değerin yüzde 80’i kadardır. Konut değerinin tamamı finanse edilmek istendiğinde, satın alınacak gayrimenkulün teminatı gerekmektedir. Yapı Kredi söz konusu konut kredisi dahilinde maksimum vade 120 ay olarak belirlenmiştir.

120 aya varan vadelerle kullandığınız konut kredisini rahat rahat ödeyebilirsiniz. Yapı Kredi komut kredisi hizmeti kapsamında vade sonundaki maksimum yaşın 70 olması gerekmektedir. Banka bahse konu konut finansmanı koşullarına göre aylık yüzde 2,46 faiz oranı uygulamaktadır. Yapı Kredi konut kredisi aylık yüzde 2,46 faiz oranından faydalanmak için, Çınar Paketi ve bir opsiyonel ürün alınması gerekmektedir.

Yapı Kredi konut kredisi dahilinde müşterinin gelirine göre ödeme planı oluşturulabilmektedir. Dilerseniz ara ödemelerle kalan kredi taksit tutarlarını azaltabilirsiniz. Yahut kalan kredi miktarının tamamını ödeyerek krediyi kapatabilirsiniz. Yapı Kredi konut finansmanı uyarınca tek başına maddi gücü elvermeyen bir kişiyle ortak ya da yatırım amaçlı konut satın almak için kredi kullanılabilmektedir. Yapı Kredi konut kredisi dahilinde kullanılan kredi tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis bedeli tahsil etmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Örnek Hesaplama 100.000 TL

Yapı Kredi konut kredisi hizmetinden faydalanarak 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri aylık 2,46 faiz oranından yararlanmaktadır. Müşteri kullandığı finansman geri ödemelerini 120 ay vadede geri ödemek istediği takdirde aylık 2 bin 600,79 Türk Lirası kadar kredi taksitleri olacaktır. Bu durumda müşterinin vade sonunda toplam ödemiş olacağı miktar 312 bin 097,56 Türk Lirası olacaktır. Banka söz konusu meblağ için 500 Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edecektir. Bunun yanı sıra ekspertiz bedeli, ipotek tesis bedeli, konut sigortası, deprem sigortası, hayat sigortası ücretleri de müşteriden tahsil edilmektedir. Konut ve hayat sigorta primleri hariç olmak üzere 100 bin Türk Lirası kredi kullanımı sonucunda ödenecek olan tutar bin 416 Türk Lirası’dır.
Yapı Kredi Konut Kredisi İle Hayallerinizdeki Eve Sahip Olun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s