Turkish Bank Konut Kredisi Ev Almayı Kolaylaştırıyor!


Hayalinizdeki eve kavuşmak için daha fazla beklemek istemiyorsanız konut kredinizi Turkish Bank’tan temin edebilirsiniz. Turkish Bank konut kredisi dahilinde uygun faiz oranları, uzun vade ve çeşitli avantajlardan faydalanarak konut kredisi kullanabilir, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Turkish Bank konut kredileri (mortgage) kapsamında finansman sağlamak için banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Turkish Bank mortgage hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Turkish Bank Mortgage Özellikleri

Turkish Bank konut kredisi kapsamında müşteriye yönelik ödeme planları sunmaktadır. Bahse konu konut finansmanı ürünleri dahilinde sabit faizli ve eşit taksitli, değişken faizli ve eşit taksitli ve dönemsel ödemeli krediler kullanılabilmektedir. Kendi gelir durumunuza göre ödeme planını oluşturabilirsiniz. Turkish Bank konut kredisi kapsamında maksimum 5 yıla kadar vade seçenekleri sunmaktadır. Kredi kullanımlarınızı 60 aya varan vadelerle gerçekleştirebilir, zorlanmadan kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

Turkish Bank konut kredisi koşulları kapsamımda uygulanan faiz oranı kredi geri ödemesinin yapılacağı vade süresine göre farklılık göstermektedir. Kredi taksiti ödemeleri 12 aya kadar olan vadelerde tamamlanacak ise uygulanacak olan faiz oranı aylık yüzde 2,50’dir. 12 ile 48 ay arası vadelerde kredi ödemesi yapılacak ise müşteri aylık 2,90 faiz oranından; 48- 60 ay arası vadelerde yapılacak olan kredi ödemelerinde ise aylık yüzde 3,25 faiz oranından faydalanacaktır. Turkish Bank konut kredisi dahilinde likidite sağlamak isteyen müşteriden kullandığı kredi tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis bedeli tahsil edilmektedir. Bunun yanı sıra konut sigortası, deprem sigortası, hayat sigortası, ekspertiz bedeli, ipotek tesis bedeli gibi masrafalar müşteriden tahsil edilmektedir.

Turkish Bank Konut Kredisi Örnek Hesaplama

Turkish Bank konut kredisi dahilinde 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri 60 ay vadede kredi geri ödemelerini tamamlamak istediği takdirde aylık yüzde 3,25 faiz oranından yararlanacaktır. Müşteri kredi ödemesini aylık eşit taksitlerle yapmak istediğinde 3 bin 808,99 Türk Lirası ödeyecektir. Müşteri gelirine göre ödeme planını değiştirebilir. Vade sonunda müşteri toplam 228 bin 539,99 Türk Lirası ödemiş olacaktır.

Banka kullanılan finansman tutarına göre 500 Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edecektir. Konut ve hayat sigortası müşterinin ve/ veya konutun özelliklerine göre farklılık göstermektedir.
Turkish Bank Konut Kredisi Ev Almayı Kolaylaştırıyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s