Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanı İle Hayallerinizdeki Arabaya Sahip Olabilirsiniz!

Ziraat Katılım Bankası katılım bankacılığı alanında hizmet vermektedir. Banka İslami prensiplere uygun olarak faizsiz, kar payı ile bankacılık hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. Mevduat hesaplarından esnafa yönelik ürünlere, konut finansmanından eğitim finansmanına kadar pek çok ürün tasarlayan banka, taşıt finansmanı ile de istediğiniz arabayı almanızı sağlıyor. Ziraat Katılım Bankası taşıt finansmanı ürünü kapsamında ister ikinci el iste sıfır km bir araç için finansman sağlayabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası taşıt finansmanı hakkında detaylı bilgi yazının devamında bulunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası taşıt finansmanı kapsamında hem sıfır km hem de ikinci el araçlar için likidite sağlanabilmektedir. Banka bahse konu finansman hizmeti dahilinde müşteriye özel kar oranı uygulamaktadır. Uygulanacak olan kar oranı finansman başvurunuzu yapmadan evvel size bildirilecektir. Ziraat Katılım Bankası sıfır km ve ikinci el taşıt finansmanı uyarınca 48 aya varan vade imkanı sunmaktadır. 48 aya varan vadelerde kullandığınız likiditeyi rahatça, sıkışmadan ödeyebilirsiniz. Ayrıca finansman geri ödeme planınızı gelirinize uygun olarak düzenleyebilirsiniz.

Esnek ödeme planları ile banka kolay ödeme yapmanızı sağlamaktadır. Ziraat Katılım Bankası söz konusu araç finansmanı dahilinde ekstra teminat ya da kefil talep edebilmektedir. Banka ikinci el ve sıfır km taşıt finansmanı koşullarına göre finansman tahsis bedeli tahsis etmektedir. Finansman tahsis bedeli kullanılan finansman tutarının binde 5’i kadardır ve finansman kullanımı sırasında tek sefere mahsus olmak üzere tahsis edilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanı Gerekli Belgeler

Ziraat Katılım Bankası sıfır km ve ikinci el taşıt finansmanı kapsamında bazı belgeler talep etmektedir. Başvuru sırasında müşterinin bankaya sunması gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ve fotokopisi
  • Müşterinin çalışma durumuna göre bir gelir belgesi (maaş bordrosu, vergi levhası, ticaret sicil kaydı, kira geliri belgesi, vb.)
  • Krediye konu olan araç sıfır km bir taşıt ise aracın proforma faturası
  • Krediye konu olan araç ikinci el ise aracın ruhsat belgesi fotokopisi
  • Bankanın talep etmesi halinde şahsın adına düzenlenmiş ve en fazla iki ay öncesine ait olan elektrik, doğalgaz, sabit telefon faturası vb. gibi bir faturanın fotokopisi
  • Ziraat Katılım Bankası şubesi tarafından istenebilecek olan diğer belgeler
  • Eğer banka kefil talep etmiş ise kefil için gerekli görülen belgeler.
Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanı İle Hayallerinizdeki Arabaya Sahip Olabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s