Şekerbank İmar Barışı Kredisi Dosya Masrafsız Şekilde Veriliyor!


Hükümetin yaz başında gündeme getirdiği imar barışından milyonlarca vatandaş yararlandı ve yararlanmaya da devam ediyor. Vatandaşların imar barışı için yaptıkları başvuru esnasında doğal olarak yüklü miktarda masrafları ortaya çıkmakta. Bu durumda kredi ihtiyacı hisseden vatandaşlar Şekerbank’a başvurabilirler. Zira Şekerbank imar barışına özel kredi hazırladı. Üstelik Şekerbank imar barışı kredisinde kredi tahsis ücreti, yani dosya masrafı da bulunmuyor. Şekerbank imar barışı kredisi çok cazip imkanlarla sunuluyor.

Şekerbank’ın imar barışı kredisi kapsamında nakit edinerek imar barışı masraflarını karşılamak isteyen vatandaşlar, bankaya olan borçlarını 3 aydan 60 aya kadar vadelendirerek geri ödeyebileceklerdir. Vatandaşın tabi olacağı faiz oranı tercih edeceği vadeye göre farklılık göstermektedir. Şekerbank imar barışı kredisi ürünü dahilinde edinilebilecek maksimum meblağ 30 bin Türk Lirası olup; bu tutar yapı kayıt belgesi dahilinde oluşan masrafı aşamayacaktır.

Masrafsız Şekerbank İmar Barışı Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank imar barışı kredisinden yararlanacak vatandaşların tabi olacağı faiz oranları şu şekildedir. Vatandaş, alacağı krediyi 3 aydan 12 aya kadar tercih ettiği vade diliminde geri ödemek isterse aylık yüzde 2,65 faiz oranına tabi olacaktır. 13 ila 24 ay arası vade tercihinde bahse konu faiz oranı aylık yüzde 2,67 noktasına çıkmaktadır. 25 aydan 48 aya kadar olan vadeli kredi kullanımları için Şekerbank tarafından tayin edilen faiz oranı aylık yüzde 2,75’dir. 49 aydan 60 aya kadar olan son vade dilimi için belirlenen faiz oranı ise aylık yüzde 2,77 seviyesine çıkmaktadır. Şekerbank bütün vadeler ve talep edilen kredi tutarları için kredi tahsis ücreti talep etmemektedir.

Şekerbank İmar Barışı Kredisi Hesaplama Örnekleri

Şekerbank’tan imar barışı kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için örnek hesaplamalar yapmakta fayda var. Bu kredi ürünü dahilinde 10 bin Türk Lirası kullanan ve kullandığı krediyi 48 ay vadede aylık yüzde 2,75 faiz oranından geri ödemek isteyen vatandaşın aylık taksit tutarları 418 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti bulunmayan kredinin aylık maliyet oranı 3,97 ve yıllık maliyet oranı ise 47,64 seviyesinde gerçekleşecektir.

10 bin Türk Lirası krediyi 60 ay vadeli olarak kullanacak olan vatandaşın aylık taksit tutarı 387 Türk Lirası seviyesinde olacaktır. Bu örnekte kredinin aylık maliyet oranı yüzde 4 ve yıllık maliyet oranı ise yüzde 48,05 olarak gerçekleşecektir. Kampanya son başvuru tarihi 31.12.2018 olarak belirlenmiştir.
Şekerbank İmar Barışı Kredisi Dosya Masrafsız Şekilde Veriliyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s